MAKIJAŻ I WIZAŻ

Piękno tkwi w każdej kobiecie.
Wydobycie tego piękna poprzez makijaż jest sztuką upiększania
i wydobycia tego, co w urodzie jest interesujące i po prostu piękne.

 


Makijaż jest sztuką.
Polega ona na wymalowaniu na twarzy niejako obrazu, który będzie odzwierciedleniem naszej duszy. Wbrew pozorom nie jest to proste.
Analiza kolorystyczna bardzo często nakreśla w wizażu kolory jakie powinno się stosować w makijażu. Dotyczy to wszystkich kosmetyków kolorowych stosowanych do wykonywania makijażu. Nie można podążać tylko za nowinkami kosmetycznymi i ślepo wybierać produkty z półki sklepowej. Kolor szminki, jakim wymalowane są usta modelki na fotografii w czasopiśmie czy na bilboardzie reklamowym nie zawsze będzie pasować do typu naszej urody. O tym należy pamiętać zarówno wtedy kiedy makijaż dotyczy nas samych jak również wtedy kiedy malujemy drugą osobę. Musimy zawsze indywidualnie podejść do tej osoby i mieć wiedzę na temat wizażu.
 

Rodzaje makijażu


Makijaż dzienny - zazwyczaj delikatny, dyskretny, podkreśla naturalną urodę.

Makijaż wieczorowy – przeznaczony jest na szczególne okazje. W makijażu wieczorowym używa się ciemniejszych i bardziej nasyconych kolorem cieni, możemy sobie także pozwolić na więcej ekstrawagancji. Jak każdy makijaż dobieramy go do typu urody, a także ubioru.

Makijaż ślubny – makijaż panny młodej ma za zadanie z jednej strony w dyskretny, subtelny sposób podkreślić rysy twarzy, piękno jej urody, a z drugiej zaś ukryć jej niedoskonałości np. przebarwienia, sińce pod oczami, zaczerwienienia. Jest niezwykle trwały i wodoodporny.

Makijaż fantazyjny – propozycja dla klientek, które chcą poczuć się jak gwiazdy wybiegów w najbardziej fantazyjnym makijażu, dyktowanym przez najlepszych projektantów mody i utrzymanym w określonych konwencjach sezonowych.