EKSFOLIACJA KWASAMI

 

Zabieg złuszczania kwasem migdałowym i polihydroksykwasami

Zabieg oparty na kwasach nowej generacji – kwasie migdałowym i polihydroksykwasach (glukonolaktonie i kwasie laktobionowym). Zapewnia wysoce skuteczną, a zarazem niezwykle łagodną i bezpieczną eksfoliację.

Zabieg eksfoliacji oparty na zastosowaniu kwasów AHA i PHA prowadzi do osłabiania spoistości korneocytów, a tym samym przyspieszania procesu złuszczania warstwy rogowej naskórka. Następuje osłabienie spoistości naskórka co stwarza możliwość lepszego transportu substancji aktywnych w głąb skóry. W efekcie uzyskujemy:
• zmniejszenie grubości warstwy rogowej naskórka – zmniejszenie nierówności, szorstkości, rozszerzonych porów
• widoczne wygładzenie skóry i spłycenie zmarszczek – poprawa syntezy kolagenu i elastyny
• znaczną poprawę konturu twarzy
• wyraźnie odczuwalny wzrost nawilżenia skóry
• działanie antybakteryjne – przyśpieszone gojenie wykwitów trądzikowych
• rozjaśnienia skóry i wyrównanie kolorytu
• ograniczenie łojotoku i błyszczenia się skóry
• oczyszczenie i odświeżenie skóry
POLECAMY:
W celu uzyskania optymalnych efektów firma BANDI proponuje wykonanie serii 4-6 zabiegów eksfoliacji w odstępach jedno tygodniowych,
poprzedzonych 7 dniowym przygotowaniem skóry Kremem z kwasem migdałowym i polihydroksykwasami, stosowanym przez pacjenta w domu na noc. Na dzień należy stosować Krem multiwitaminowy SPF 18, jego stosowanie proszę kontynuować przez cztery tygodnie trwania kuracji (ew. sześć) oraz 14 dni po jej zakończeniu.
UWAGA – zabieg można wykonać o każdej porze roku, również latem.

Dermokosmetyczna regeneracja skóry kwasami AHA

Kuracja na bazie kwasów jest świetnym rozwiązaniem niemalże do wszystkich rodzajów skóry, również cery wrażliwej. CLARENA proponuje zabiegi na bazie kwasów AHA oraz kwasu pirogronowego - dotychczas używanego tylko w dermatologii, polecanego dla bardziej problemowej skóry. Dzięki szybkiej penetracji w skórę właściwą kwasy pozwalają na uzyskanie doskonałych efektów estetycznych.
WSKAZANIA DO ZABIEGÓW:
cery trądzikowe i łojotokowe, z bliznami, przebarwieniami, skóra odwodniona, starzejąca się, wymagająca regeneracji
EFEKTY ZABIEGÓW:
oczyszczenie skóry, zmniejszenie łojotoku, likwidacja zaskórników, przyspieszenie gojenia stanów zapalnych, poprawa napięcia i nawilżenia skóry, stymulacja syntezy kolagenu i elastyny, wygładzenie zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień

Nowe rewolucyjne odkrycie kosmetologów - kwas pirogronowy - używany do tej pory tylko i wyłącznie przez lekarzy, znalazł już zastosowanie w kosmetyce.
Dzięki szybkiej penetracji w skórę właściwą, pozwala na uzyskanie doskonałych efektów estetycznych, zbliżonych do tych, jakie dają agresywne zabiegi złuszczające.

Wskazania do stosowania:
- trądzik w fazie aktywnej
- blizny i przebarwienia potrądzikowe
- łojotok
- łojotokowe zapalenie skóry
- przebarwienia
- skóra stara, poszarzała
- hiperkeratoza