DEPILACJA WOSKIEM

Depilacja woskiem jest jedną z najpopularniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia.
Wosk jest bardzo skuteczną metodą depilowania niechcianych włosków, pozwalającą na zachowanie gładkości ciała nawet przez miesiąc.


Brzmi idealnie, jednak niestety depilacja woskiem nie jest metodą dla wszystkich. Najbardziej powszechnym problemem z nią związanym jest ból. Kluczową tutaj cechą organizmu jest próg bólu, który jest indywidualny dla każdego z nas, ale także rodzaj skóry – skóra odżywiona i nawilżona lepiej znosi wszelkiego rodzaju depilację.
Przeciwwskazaniami do depilacji woskiem są także choroby skórne: rumień, ropienie, wrzody, łuszczyca, wysypka czy jakiekolwiek zmiany natury alergicznej. Nie możemy depilować skóry także wtedy, gdy pokryta jest siniakami, zadrapaniami lub rankami. Osoby chore na cukrzyce lub mające zaburzenia krzepliwości krwi także nie powinny stosować wosku; dotyczy to także kobiet w trzecim trymestrze ciąży. Wosk może zaszkodzić także wtedy, gdy masz problemy z pękającymi naczyniami, tendencję do powstawania krwiaków, pajączków lub żylaków.
Wosk nie powinien być stosowany na skórze delikatnej, a także w miejscu występowania znamion i pieprzyków – zwłaszcza tych, z których wyrastają włoski. Zdecydowanie też kłóci się z opalaniem. Nie należy depilować świeżo opalonej skóry, a także opalać skóry wkrótce po depilacji. Jest to istotne nie tylko ze względu na odczuwany ból oraz zdrowie skóry; wosk może spowodować powstawanie nieestetycznych plam i przebarwień w miejscach, w których podczas zrywania wosku wraz z nim i włosami zerwano małe fragmenty naskórka.

Rozróżniamy dwa rodzaje wosków: wosk gorący i zimny. Gorący wosk położony na skórę rozgrzewa mieszek włosowy. Staje się on lepiej ukrwiony i rozluźniony, dzięki czemu łatwiej jest wyrwać włos z cebulką. Ze względu na swą dużą skuteczność bardzo chętnie stosuje się go w gabinetach kosmetycznych. Wosk zimny dostępny jest w sklepach kosmetycznych i można stosować go w domu - jest bardzo łatwy w użyciu. Najczęściej sprzedawany jest w formie gotowych plastrów, które należy jedynie podgrzać w dłoniach. Ale tę łatwość nakładania możemy przepłacić włoskami wyrwanymi bez cebulki. W przypadku mocnych grubych włosków zimny wosk nie zdaje egzaminu- jest za "słaby".
 

DEPILACJA BIKINI

Depilacja francuska – bikini francuskie.

Depilacja polega na usunięciu niechcianego owłosienia z linii bikini i pachwin.

 

Depilacja brazylijska – bikini brazylijskie.

Depilacja polega na usunięciu owłosienia z linii bikini i pachwin, ale do danej szerokości, w konsekwencji pozostaje wąski pasek owłosienia. Depiluje się również miejsca pomiędzy pośladkami.

 

Depilacja hollywood – bikini hollywood.

Depilacja polega na całkowitym usunieciu owłosienia z wzgórza łonowego, warg sromowych i miedzy pośladkami.

 

Depilacja wykonywana jest specjalnym woskiem FilmWax, dzięki czemu jest ona bardziej skuteczna, a odczucia bólowe minimalne.

Nie występuje również po tej depilacji podrażnienie skóry, które po innych woskach mogło się pojawiać.