Probiotyki – nowi sojusznicy kosmetologów

PROBIOTYKI nowi sojusznicy kosmetologów.

Czy istnieje jakiś związek pomiędzy zachwianiem równowagi mikrobiologicznej w jelitach a zaburzeniem funkcjonowania naszej skóry, czy też wystąpieniem Atopowego Zapalenia Skóry(AZS), trądziku czy różowatego?

Udowodniono, że istnieje wyraźny związek pomiędzy występowaniem stanu zapalnego w jelitach a różnymi problemami manifestującymi się na skórze. Osoby zmagające się z problemem trądziku, trądziku różowatego i innymi zmianami skórnymi mogą doświadczać pogorszenia stanu skóry i nasilenia zmian na skutek procesów zapalnych w jelitach. Badania wykazały, że probiotyki zmniejszają stan zapalny wewnątrz organizmu, redukując ilość „złych bakterii”, które powodują powstawanie niekorzystnych zmian na skórze.

Probiotyki to żywe bakterie, które mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, kiedy ich brakuje doświadczamy stanów zapalnych, które oddziałują na nasz układ immunologiczny. Stany te mogą prowadzić m.in. do rozwoju zespołu jelita drażliwego, choroby Crohna i alergii. Probiotyki to „dobre bakterie”, które pomagają utrzymać stan zdrowia jelit na odpowiednim poziomie.

Na rynku dostępne jest wiele preparatów w formie kapsułek do doustnego przyjmowania, jednak niektóre ze stosowanych przez producentów osłonek mogą zostać zniszczone przez kwasy żołądkowe, zanim probiotyk w ogóle dotrze do jelita. Kluczem do efektywnego działania probiotyków jest ich skuteczne dostarczenie do jelit. Dopiero kiedy dotrą do nich w żywej formie, w odpowiedniej ilości, będą mogły przynieść korzyści.

Dlatego też swoim klientkom polecam probiotyk firmy Forever Living Products. Jest to obecnie jedyna na rynku formuła sześciu szczepów probiotycznych zamkniętych w stabilnej kapsułce (opatentowana technologia kapsułkowania, która chroni probiotyki i uwalnia tę wyjątkową mieszankę sześciu szczepów dobrych bakterii dopiero po dotarciu do jelita grubego), która nie wymaga przechowywania w lodówce.

Forever Active Probiotyk to mieszanka probiotyczna :

Lactobacillus acidophilus hamuje rozwój bakterii patogennych,

Bifidobacterium longum eliminuje złe bakterie, tym samym pomaga zmniejszyć częstotliwość występowania problemów gastrycznych,

Bifidobacterium lactis pomaga obniżyć pH organizmu i przeciwdziała rozwojowi niepożądanej flory bakteryjnej,

Lactobacillus rhamnosus pomaga chronić jelita, by uniemożliwić osiedlanie się złych bakterii,

Lactobacillus bulgaricus pomaga zachować czystość i równowagę w jelicie cienkim,

Lactobacillus plantarum zabezpiecza kluczowe substancje odżywcze, witaminy oraz utleniacze, aby przeciwdziałały niepożądanym substancjom zawartym w naszym pożywieniu.

Stosowanie probiotyków to ważny element w doprowadzeniu naszej skóry, a co za tym idzie, również naszego organizmu do dobrej kondycji, ale nie jedyny. Po więcej informacji, ale również w celu zaopatrzenia się w ten wspaniały probiotyk zapraszam do gabinetu.

About the author: EVITA

Leave a Reply

Your email address will not be published.Email address is required.